Angiológia
Az angiológia szakrendelésünkön a végtagi artériák és vénák betegségeivel foglalkozunk, azon belül is elsősorban az érszűkület, az artériás trombózis, a hideg láb szindróma, a hideg kéz szindróma, valamint az autoimmun érbetegségekkel. Az érrendszeri betegségek nagyszámú előfordulása, azok komplexitása, összefüggése a nagy belgyógyászati kórképekkel, valamint a gyorsan fejlődő diagnosztikai és terápiás lehetőségek nagy kihívást jelentenek az angiológus számára. A feladat egyben csapatmunka is, hiszen sok esetben radiológussal, érsebésszel, bőrgyógyásszal és gyógytornásszal együttesen lehet megoldani a beteg problémáját. Szakorvosaink specialitása az alsó végtagi érszűkület illetve a vénásbetegségek, visszerek kezelése a legkorszerűbb módszerekkel.
- Érszűkület
- Érelmeszesedés
- Alsó végtagi érszűkület
- Vénás betegségek
Mikor forduljon angiológushoz?
- Végtagok duzzanata esetén
- Izomgörcsök jelentkezésekor
- Égő fájdalom, valamint a bőr elszíneződése esetén
- A végtagon kötegek megjelenése utalhat vénás betegségre
- Ha járás közben a lábszárizom görcsös, vagy izomlázszerű fájdalmat tapasztalunk az érszűkületre utalhat.
- Érelmeszesedés esetén
Mikor érdemes megelőzés céljából szakorvost felkeresni?
- Cukorbetegség
- Dohányzás
- Szívbetegség
- Lezajlott szívinfarktus, vagy stroke esetén
- Ismert nyaki érszűkület esetén
A fentiek esetén még panaszok nélkül is ajánlott az érszűkület szűrő vizsgálatának elvégzése!
Mi történik a vizsgálaton?
A vizsgálat speciális előkészületet nem igényel és fájdalommentes. A vizsgálat során nem történik szúrás vagy vágás, a páciens szervezetébe nem juttatunk kontrasztanyagot. A szakorvos átnézi a beteg korábbi leleteit és orvosi dokumentációját, hogy kiderüljenek az esetlegesen összekapcsolódó betegségek is. A vizsgálathoz fehérneműre kell levetkőzni, hogy a szakorvos elvégezhesse a vénák és artériák fizikális vizsgálatát Mini Doppler készülékkel, a végtagokon az áramlás vizsgálatát, valamint a vérnyomás mérést.
Hogyan érkezzen a vizsgálatra?
Hozza el az addigi orvosi leleteit, akár az érbetegséggel, akár egyéb műtéttel, belgyógyászati kezeléssel kapcsolatosak, mert a betegségek összefüggnek egymással. Emellett fontos, hogy a páciens magával hozza a korábban szedett gyógyszereinek listáját, valamint azok adagolását is közölje az orvossal. Fontos, hogy a szokásos gyógyszereit feltétlenül vegye be, mert azok a vizsgálatot nem zavarják meg.